Kedves Svájci és Magyar Barátaink! Tisztelt Követőink!
Elérkezett az idő, ami minden nagykövet életében egy mérföldkő, hogy elköszönjek és visszatérjek Magyarországra. Öt és fél izgalmas, sikeres esztendő után befejezem nagyköveti szolgálatomat, megköszönve svájci barátainknak és a svájci magyar közösségnek a vendégszeretetet és a barátságot.
Fontos időszakot jelentett az elmúlt öt és fél év a magyar-svájci kapcsolatok szempontjából.
Eredményeink hozzájárultak Magyarország és Svájc kétoldalú kapcsolatainak megerősítéséhez. Hivatali időszakom alatt arra törekedtem, hogy előmozdítsam az együttműködést a politika, a gazdaság, a kultúra, a tudomány és a testvérvárosi kapcsolatok területén nemzeteink javára. Meggyőződésem, hogy együtt nagy dolgokat értünk el, és remélem, hogy nemcsak mi, hanem utódaink is büszkék lesznek ezekre az elkövetkező években.
Emellett szeretnék köszönetet mondani munkatársaimnak is az elmúlt években végzett magas színvonalú odaadó munkájukért.
Abban a reményben fejezem be berni külszolgálatomat, hogy utódomat, a következő magyar nagykövetet is ugyanolyan együttműködési készséggel és szeretettel fogadják, ahogyan ezt velem tették.
Személyes és szakmai életútjukhoz további sok sikert kívánok!
Ade Schweiz!
Dr. Czukor József
Nagykövet